Jest coraz więcej możliwości sprzedaży, które oferuje Ci Internet. Jeśli chcesz wiedzieć, które są najczęściej używane, dzielimy się z Tobą krótkimi opisami niektórych opcji.

Whatsapp Business

Jeśli masz firmę, dziś możesz sprzedawać, pokazywać swój katalog z cenami, przyjmować zamówienia, dbać o przesyłki, a nawet otrzymywać zapłatę przez Whatsapp. Aby to zrobić, musisz użyć aplikacji Whatsapp Business, a nie tej normalnej, której używasz do czatowania, i otworzyć tam profil biznesowy. Aby z niej skorzystać, potrzebny będzie telefon z własnym numerem, który pomoże oddzielić czat i kontakty osobiste od pracy. Ponieważ jednak na WhatsApp nie można wyszukiwać marek czy firm tak, jak w pozostałych częściach sieci, trzeba będzie zadbać o publikację i promocję numeru we wszystkich sieciach, w sklepie czy na stronie internetowej.

Marketplace

Są to wirtualne sklepy, które łączą sprzedawców różnych marek i produktów z kupującymi. W Polsce istnieje np. OLX, Facebook Marketplace itd. Co najważniejsze, te platformy nie wymagają od Ciebie inwestycji w rozwój i projektowanie stron internetowych, ponieważ są to już opracowane platformy, posiadają zintegrowane usługi firm logistycznych, dzięki czemu możesz oferować swoje przesyłki oraz różne bezpieczne metody płatności.

Sklepy na Facebooku i Instagramie

Teraz, gdy obie sieci są zintegrowane, możesz stworzyć sklep na Facebooku (Facebook Shops), z którego będziesz mógł korzystać również na Instagramie. Stworzenie sklepu jest bezpłatne i łatwe. Gdy to zrobisz, na Twojej stronie na Facebooku pojawi się zakładka „Sklep”, którą będziesz mógł zsynchronizować z istniejącym sklepem internetowym lub stroną internetową.

Możesz również dostosować jego wygląd, tworzyć kolekcje wyróżnionych elementów i przeglądać statystyki. A jeśli zsynchronizujesz go z Instagramem, możesz oznaczyć produkty w swoich postach i historiach, więc użytkownicy przechodzą bezpośrednio do produktu.

Strona internetowa

Wielu przedsiębiorców decyduje się na rozpoczęcie sprzedaży online poprzez stworzenie własnej strony internetowej. Wiele osób zastanawia się, czy własny sklep internetowy to dobry pomysł na biznes? Dzięki stronie internetowej masz własny adres URL i możliwość dodania specjalnych promocji, stworzenia kompletnego katalogu i połączenia go z sieciami społecznościowymi. W przeciwieństwie do marketplace, na swojej stronie internetowej możesz robić co chcesz: tworzyć sekcje, dodawać informacje, zdjęcia, filmy, pokazywać swój katalog jak tylko chcesz. Jedną rzeczą, którą musisz wiedzieć jest to, że aby móc sprzedawać i oferować dobre doświadczenie zakupowe, zawierać opcje płatności i wysyłki, musisz zainwestować w rozwój strony internetowej.